
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.05 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current Rating | 30 mA |
| Output Current | 20 mA |
| Output Voltage | 1.22 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Output Current | 20 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| Reference Type | Fixed, Shunt |
| Cathode Current | 8 µA |
| Min Output Voltage | 1.22 V |
| Nominal Input Voltage | 1.22 V |
| Max Output Voltage | 1.22 V |
| Reference Voltage | 1.22 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Shunt Current | 20 mA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76338
Ext.Price$0.76338
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76338 | $0.76338 |
| 10 | $0.55374 | $5.53740 |
| 25 | $0.50107 | $12.52675 |
| 50 | $0.47121 | $23.56050 |
| 100 | $0.44312 | $44.31200 |
| 300 | $0.42040 | $126.12000 |
| 500 | $0.39884 | $199.42000 |
| 1000 | $0.38514 | $385.14000 |
| 3000 | $0.36821 | $1104.63000 |
